Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır
!!! DİKKAT !!!
Sitemizin Bu Sayfası İçeriğindeki Resimlerden Dolayı 16 Yaşından Küçükler İçin Uygun Değildir .
 

Kızlık zarının bozulması nasıl anlaşılır? Kan gelmesi kızlık zarının yırtıldığı anlamına mı gelir? Kızlık zarının bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır? Kızlık zarının bozulma belirtileri nelerdir? Kızlık Zarının Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır? Kızlık zarının bozuk olup olmadığı, uzman jinekolog tarafından gözlem ile anlaşılır. Bilgisayarlı tomografi, mr çektirmek ya da ultrason ile kızlık zarının bozuk olup olmadığı görülemez. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır? Kızlık zarının bozulduğu, ancak bir jinekolog tarafından muayene ile anlaşılır. Kadınların cinsel organının iki dudağını gazlı bezle ayırıp, gözlem sayesinde kolayca anlaşılabilinir. Tabi bunu aynaya bakarak yapmak olmaz, çünkü deneyim gerektirir. Oldukça kısa bir muayene ile anlaşılır.

Ama bazı özel durumlarda kolposkopik incelemeye gereksinim duyabilir. Kolposkop, vajenin, rahim ağzı ve dış genital organların bir mikroskopla büyütülerek incelenmesini sağlayan tıbbi bir cihazdır. Kızlık zarının bozulup bozulmadığının anlaşılamadığı durumlarda kullanılır?

Kızlık zarının bozulma belirtileri nelerdir?

Kızlık zarının bozulma belirtileri olarak kan gelmesi bilinir. Ama bazı durumlarda kan gelmesi, dış kısımlardaki yırtık ya da sıyrıklardan ötürü olabilir. Yani kan gelmesi kesin bozulduğunu göstermez. Bazı durumlarda ise kızlık zarı bozulur ama kanama meydana gelmez.

Kızlık Zarının Ne Zaman Bozulduğu Bulunur mu?

7-8 güne kadarki süreçte, kızlık zarının 7 günden önce ya da 7 gün içinde olduğu anlaşılabilinir. 7-8 günü geçen durumlar için daha sağlıklı bir şey söylenememektedir.

Kadından kadına değişen hymen yapılarından kılcal damarı fazla olanlarda hymen yani zar yırtıldığında fazla kanama gelebilir fakat kılcal damar yapısı daha az olan bir zar yapısında kanama görülmeyebilir
Bunların dışında zar yapısı yırtılmayacak kadar esnek olabilir bu tür bir endişeniz olduğunda size en doğru cevabı muayene sonucunda verebiliriz

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !